
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 3.3 nF |
| Voltage Rating (DC) | 300 V |
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 9 mm |
| Length | 13 mm |
| Width | 13 mm |
| Max Operating Temperature | 110 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 9 mm |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 300 V |
| Depth | 4 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Pitch | 10 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Polypropylene |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
